laws-different-canadian-states

افراد یا دانشجویانی که به کانادا مهاجرت می کنند احتمالاً به دنبال قوانین و مقررات این کشور هستند. به عنوان مثال، شما به راحتی می توانید قربانی قانون راهنمایی و رانندگی شوید که با آن آشنایی ندارید. یکی دو جریمه بپردازید یا توسط افسر پلیس توبیخ شوید. با این حال، ممکن است وقتی با قوانین قدیمی مواجه شوید که هنوز در مورد اقدامات عادی، اتفاقات غیرقانونی یا مشکلات عجیب و غریب اعمال می شود، شگفت زده شوید. قوانین و مقررات برای حفظ نظم در جامعه و حمایت از مردم وضع شده است. با این حال، عجیب ترین قوانین در کانادا و دلیل آنها ممکن است شما را شگفت زده کند. در اینجا به برخی از این قوانین و مقررات عجیب در ایالت های مختلف کانادا اشاره می کنیم.

قوانین عجیب کانادا

1. ممنوعیت نگهداری موش خانگی
آیا می دانستید که نگهداری موش یا همستر خانگی در آلبرتا غیرقانونی است؟ در Port Coquitlam، شما نمی توانید بیش از 4 موش خانگی در یک زمان داشته باشید.

2. سکوت در انتاریو
سوت زدن در پترولیا، انتاریو غیرقانونی است. این بدان معنا نیست که یک تیم SWAT شما را با سوت زدن آهنگ مورد علاقه خود در خیابان تعقیب کند. با این حال، یک قانون مکتوب علیه آن وجود دارد، این ماده می گوید: “فریاد زدن، فریاد زدن، سوت زدن و آواز خواندن در همه حال ممنوع است.” به نظر می رسد که انتاریو ترجیح می دهد از آرامش و سکوت لذت ببرد!

3. قانون ارز در خریدهای روزانه
یکی از قوانین عجیب و غریب در کانادا، پرداخت هزینه خرید با ارزهای متعدد است. طبق قوانین کانادا، شما فقط می توانید از حداکثر 25 لوکو و فقط 5 چهارم استفاده کنید. اگرچه شما می توانید 30 دلار در دیوانگان بپردازید و سرویس مخفی آن را ردیابی نمی کند، به دلایلی برخی از فروشندگان می توانند از این قانون علیه شما استفاده کنند!

4. صدای طوطی
اگر طوطی در خلیج اوک دارید، اگر با صدای بلند صحبت کند یا سر و صدا کند، می توانید 100 دلار جریمه شوید.

5. آدم برفی های بزرگ
یک قانون فعلی وجود دارد که می گوید نمی توانید یک آدم برفی بلندتر از 30 اینچ داشته باشید. حتی قبل از این قانون، پرتاب برف ممنوع بود. اما امروزه این قانون محدود به گروه های سنی خاصی است.

6. ساختمان ها را رنگ آمیزی کنید
رنگ آمیزی پله های چوبی در آلبرتا خلاف قانون است. در همین حال، رنگ آمیزی درهای گاراژ در اتاوا نیز غیرقانونی است! اگر در Beaconsfield، کبک زندگی می کنید، کسی می تواند از شما برای رنگ آمیزی خانه خود بیش از دو رنگ شکایت کند!

7. بالا رفتن از درخت
اوشاوا حکمی دارد که بالا رفتن از درخت را ممنوع می‌کند، این قانون محلی می‌گوید: «هیچ شخصی نباید از درختان شهرداری بالا برود، بچسبد یا چیزی قرار دهد. اگرچه این قانون ممکن است عجیب به نظر برسد، اما بالا رفتن از درخت می تواند واقعا خطرناک باشد.

8. خوردن بستنی در روزهای یکشنبه ممنوع است
یکی از عجیب ترین قوانین کانادا این است که خوردن بستنی در خیابان بانک در اتاوا در روزهای یکشنبه غیرقانونی است.

9. ممنوعیت اتصال به وای فای پرسرعت
ارائه دهنده خدمات اینترنت Uxbridge، انتاریو قانونی دارد که اتصالات Wi-Fi بزرگتر از 56K را ممنوع می کند.

10. پوشش رسمی رانندگان تاکسی
در هالیفاکس، نوا اسکوشیا، رانندگان تاکسی مجاز به پوشیدن تی شرت نیستند. آیین‌نامه شهرداری منطقه‌ای هالیفاکس برای تاکسی‌ها و لیموزین‌ها بیان می‌کند که رانندگان باید همیشه لباس‌های تمیز و تمیز، از جمله کفش و جوراب، و مطلقاً هیچ تی شرت بپوشند.

همانطور که در بالا ذکر شد، این قوانین مربوط به ایالت های مختلف در کانادا است. بنابراین، اگر قصد زندگی یا تحصیل در یکی از ایالت های کانادا را دارید، به راحتی می توانید با آگاهی از قوانین، در شهری که در آن تحصیل یا کار و زندگی می کنید فعالیت کنید.

نوشتهٔ پیشین
انتقال پول به آمریکا
نوشتهٔ بعدی
قراردادهای کاری در کانادا

مطالب مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.