لیبرا – ارز دیجیتال فیس بوک را بهتر بشناسیم

 1. صرافی مهیار
 2. وبلاگ
 3. ارز دیجیتال
 4. لیبرا – ارز دیجیتال فیس بوک را بهتر بشناسیم
عکس لیبرا – ارز دیجیتال فیس بوک را بهتر بشناسیم
صرافی مهیار 2 سال پیش ارز دیجیتال

لیبرا – ارز دیجیتال فیس بوک را بهتر بشناسیم


اخیرا فیسبوک یک ارز دیجیتال به نام لیبرا معرفی کرده است که از سال ۲۰۲۰ شروع به فعالیت خواهد کرد و از طریق آن میلیون ها و شاید میلیاردها عضو فعال فیسبوک در سرتاسر دنیا می توانند تراکنشات مالی آنلاین انجام دهند.

این تکنولوژی جدید باعث تهدید بانکدارها شده است و متخصصان، دولت ها و سازمانی های دولتی و مالی همگی در حال بررسی موشکافانه آن هستند. به همین دلیل Facebook با معرفی ارز دیجیتال Libra ، تحت فشار زیادی از طرف قانون گذاران و دیگر بازیگران قرار گرفته است.

اما اگر موارد قانونگذاری را کنار بگذاریم – این سئوال پیش خواهد آمد که چه زمانی می توان با لیبرا یا ارز دیجیتال فیسبوک در سوپر مارکت خرید کرد ؟ این چیزی است که شاید برای برخی جالب تر باشد.

 

Libra-By-Facebook

 

چرا فیسبوک می خواهد ارز دیجیتال داشته باشد؟

لیبرا در واقع رمز ارز فیس بوک نیست بلکه پروژه مجمع لیبرا است که فیس بوک در آن مشارکت کرده است. این مجمع که به عنوان سازمان مالی این رمز ارز فعالیت می کند، گفته است هدف ارز دیجیتال فیس بوک قدرت بخشیدن به میلیارد ها انسان است، برای مثال 1.7 میلیارد بزرگسالی که حساب بانکی ندارند می توانند از لیبرا استفاده کنند.

اما فیس بوک به رمز ارزهای پیش از لیبرا هم علاقه داشته است. این شبکه اجتماعی حدود 4 سال یک ارز مجازی به نام کردیت داشت که از آن به عنوان راهی برای پرداخت هزینه بازی هایی که در فیس بوک انجام می شدند، استفاده می کرد. در ماه می مارک زاکربرگ گفت ارسال اینترنتی پول باید به اندازه ارسال عکس راحت باشد. ارز دیجیتال فیس بوک برای تسهیل و کاهش هزینه انتقال اینترنتی پول طراحی شده است که می تواند کاربران جدید این شبکه اجتماعی را مجذوب خود کند.


Libra-By-Facebook

ارز دیجیتال فیس بوک با دیگر رمز ارزها چه تفاوتی دارد؟

بیایید ابتدا با این موضوع شروع کنیم که لیبرا با رمز ارزهای دیگر مانند بیت کوین و اتر چه شباهتی دارد. ارز دیجیتال فیس بوک مانند آنها کاملاً دیجیتال است. شما نمی توانید اسکناس یا سکه لیبرا داشته باشید. و مانند دیگر رمز ارزها، تراکنش های ارز دیجیتال فیس بوک در یک لجر نرم افزاری به نام بلاک چین ثبت می شوند که تراکنش ها را تأیید می کند. بلاک چین لیبرا در مراحل اولیه توسط بنیان گذاران آن مدیریت می شود اما در آینده به یک سیستم کاملاً عمومی و باز تبدیل می شود.

بر خلاف بیت کوین، اتریوم و برخی رمز ارزهای دیگر که هیچ حامی ندارند و تحت تأثیر عوامل مختلف قرار می گیرند، ارز دیجیتال فیس بوک به سبدی از سرمایه متصل است که ارزش آن را تعیین می کند. سازمان لیبرا نگفته است این سرمایه ها چه چیزی هستند اما گفته است شامل سپرده های بانکی و ارزهای دولتی از بانک های مرکزی معروف است. این شامل بسیاری از ارزهای جهانی مانند دلار و یورو است که روزانه نوسانات زیادی ندارند.

امتیاز مطلب (5)
 • rating star
 • rating star
 • rating star
 • rating star
 • rating star

شما هنوز امتیاز نداده اید.

مطلب را به اشتراک بگذارید
 • اشتراک گذاری در واتساپ
 • اشتراک گذاری در تلگرام
 • اشتراک گذاری در فیسبوک
 • اشتراک گذاری در لینکدین
نظرتان را به اشتراک بگذارید

نظر شما تاثیر 100% در بهبود و پیشرفت مطالب دیگر خواهد داشت، همچنین نظر شما می تواند برای کاربران دیگر مفید واقع شود.

هر سوالی دارید تماس بگیرید