قیمت بیت کوین که در روز چهارشنبه تا ۶۸ هزار دلار افزایش یافته بود، با یک کاهش ۵ درصدی به ۶۴۶۰۰ دلار رسیده است.

قیمت بیت کوین که در روز چهارشنبه تا ۶۸ هزار دلار افزایش یافته بود، با یک کاهش ۵ درصدی به ۶۴۶۰۰ دلار رسیده است.

بیت کوین در بحبوحه بالا رفتن ارزش دلار کاهش یافت. اظهارات مقامات فدرال رزرو آمریکا قیمت بیت کوین را در روز قبل از آن بالا برده بود. بیت کوین که در روز چهارشنبه تا 68 هزار دلار افزایش یافته بود با یک کاهش 5 درصدی به 64600 دلار رسیده است.

بسیاری از تحلیلگران عملکرد ضعیف بیت کوین را نتیجه افزایش ارزش دلار پس از اقدام تعجب‌آور بانک مرکزی سوئیس در کاهش نرخ بهره می‌دانند که نتیجه اظهارات جروم پاول رئیس فدرال رزرو آمریکا را خنثی کرد. بالا رفتن شاخص دلار که ارزش آن را نسبت به ارزهای بزرگ دنیا نشان می‌دهد، بر قیمت این سرمایه‌ها تاثیر می‌گذارد.

دلیل افزایش ارزش دلار شاید این باشد که بسیاری از شرکت‌کنندگان بازار انتظار دارند برخی دیگر از بانک‌های مرکزی دنیا روند کاهش نرخ بهره را قبل از فدرال رزرو آغاز کنند.

تحلیل کنندگان بازار در شرکت سوئیس بلاک عقیده دارند استخراج کنندگان ارزهای مجازی و بیت کوین عملکرد فوق العاده‌ای در کوتاه مدت و دور بعدی افزایش قیمت بیت کوین خواهند داشت.
تحلیلگرانمی‌گویند قیمت بیت کوین از سطح 65 هزار دلار پایین‌تر نخواهد آمد، تا مدتی در همین محدوده باقی می‌ماند و بعد تا بیش از 69 هزار دلار بالا می‌رود.

نوشتهٔ پیشین
مبلغ ارز مسافراتی به ۵۰۰ یورو برگشت
نوشتهٔ بعدی
دستورالعمل انسداد حساب‌های بانکی صاحب چک برگشتی ابلاغ شد

مطالب مرتبط