دلار آمریکا در روز چهارشنبه ۱۵ فروردین، ۶۴ هزار و ۲۰۰ تومان شد و اکثر فعالان این بازار با پیش‌بینی افزایش قیمت ارز در روزهای آتی، حاضر به فروش نیستند.

چهره‌های اقتصادی وابسته به حکومت ایران هم از ورود قیمت دلار به کانال ۱۰۰ هزار تومان در آینده‌ نزدیک سخن می‌گویند

رکوردشکنی‌ قیمت ارز در ایران همچنان ادامه دارد و با حمله جنگنده‌های اسرائیلی به ساختمان مجاور سفارت جمهوری اسلامی در دمشق، شتاب تندتری هم گرفت.

به طوری که نرخ دلار که روز دوشنبه و تا پیش از حمله اسرائیل به مواضع جمهوری اسلامی در سوریه، به ۶۱ هزار و ۷۰۰ تومان رسیده بود، در روز چهارشنبه ۱۵ فروردین، ۶۴ هزار و ۲۰۰ تومان شد و اکثر فعالان این بازار با پیش‌بینی افزایش قیمت ارز در روزهای آتی، حاضر به فروش نیستند. بهای پوند نیز به بیش از ۸۱ هزار و ۲۰۰ تومان رسیده و قیمت سکه کامل بهار آزادی در آستانه ورود به کانال ۴۴ میلیون تومان است.

یاسر جبرائیلی، رئیس مرکز ارزیابی و نظارت راهبردی مجمع تشخیص مصلحت نظام و از حامیان سابق دولت رئیسی، افشا کرد که مقام‌های دولتی نیز گمان می‌کنند قیمت دلار در ایران به‌زودی به کانال ۱۰۰ هزار تومان خواهد رسید: «این قبیل دستاوردسازی‌ها با ادبیات اگر ما نبودیم چه می‌شد، هیچ جای نگرانی ندارد و شیوه قبلی‌ها هم بوده است. آنچه جای نگرانی دارد، این است که دولت آقای رئیسی قصد تغییر ریل ندارد و رسما از دلار ۱۰۰ هزار تومانی سخن می‌گوید.»

نوشتهٔ پیشین
رکورد تازه برای قیمت سکه و دلار در ایران

مطالب مرتبط