در میانه شایعه‌ها مبنی بر اینکه دوج‌کوین ممکن است به‌زودی وارد پلتفرم ایکس (توییتر سابق) ایلان ماسک شود، بهای این رمزارز در یک ماه گذشته دو برابر شده است.

ایلان ماسک در توییتی نوشت «حلقه کامل خواهد شد» و شایعه ورود این رمزارز به ایکس ارزش بازار آن را به بیش از ۲۵ میلیارد دلار رساند

در میانه شایعه‌ها مبنی بر اینکه دوج‌کوین ممکن است به‌زودی وارد پلتفرم ایکس (توییتر سابق) ایلان ماسک شود، بهای این رمزارز در یک ماه گذشته دو برابر شده است.

این میلیاردر حوزه فناوری، که مدافع علنی و صریح این رمزارز الهام‌گرفته از میم (تصویر اینترنتی) است، پیش‌تر از طرحش برای ساخت «اپلیکیشنی همه‌کاره» که امکان ارسال پیام، خریدوفروش و پرداخت آنلاین را یک‌جا دارد، صحبت کرده بود.

ماسک روز دوشنبه یک انیمیشن (پویانمایی) از یک کاربر ایکس به نام دوج‌ دیزاینز (DogeDesigner) به اشتراک گذاشت که نشان می‌داد ایکس، پلتفرم پرداخت سابق ماسک، با اپلیکیشن این رسانه اجتماعی، که ماسک در سال ۲۰۲۲ صاحب آن شد، در هم ادغام می‌شود.

ماسک نوشت: «حلقه کامل خواهد شد.» در ماه ژانویه، ایکس که مجوزهای لازم انتقال پول در آمریکا را کسب کرده بود یک حساب مخصوص پرداخت راه‌اندازی کرد. منبع

هم اسپیس‌اکس و هم تسلا از پرداخت به‌صورت دوج‌کوین پشتیبانی می‌کنند، در عین حال اظهارنظرهای قبلی ایلان ماسک به افزایش قیمت این رمزارز منجر شده است.

ماسک که مدعی است مبلغی نامشخص دوج‌کوین دارد، در سال ۲۰۲۱ گفت معتقد است این رمزارز به‌دلیل سهولت استفاده و کارایی‌اش، پتانسیل آن را دارد که به یک پول آنلاین عمده تبدیل شود.

او همچنین گفت اگر اسپیس‌اکس بتواند سکونتگاهی دائمی برای انسان در مریخ ایجاد کند، دوج‌کوین می‌تواند به پول رسمی آن‌جا تبدیل شود.

ماسک در سال ۲۰۲۱ در یک جلسه پرسش و پاسخ در اپلیکیشن کلاب‌هاوس گفت: «سرگرم‌کننده‌ترین نتیجه اغلب محتمل‌ترین نتیجه است. احتمالا، سرگرم‌کننده‌ترین نتیجه، و طنزآمیزترین نتیجه، این خواهد بود که دوج‌کوین در آینده به واحد پول کره زمین تبدیل شود.»

این اظهارنظرها، در کنار حمایت علنی‌اش وقتی میزبان یک قسمت از «برنامه زنده شنبه» شب (Saturday Night Live) بود، کمک کرد که دوج‌کوین را به قیمت بی‌سابقه بیش از ۰.۷۰ دلار (۷۰ سنت) برساند.

افزایش قیمت اخیر دوج‌کوین در حالی است که بازار رمزارز شاهد دوره‌ای رکوردشکن بوده است و بیت‌کوین در ماه جاری به قله قیمتی جدیدی رسیده است.

این رمزارز الهام‌گرفته از میم روز دوشنبه به بیش از ۰.۱۷ دلار (۱۷ سنت) رسید، و مجموع ارزش بازار آن را به بیش از ۲۵ میلیارد دلار رساند.

این افزایش قیمت به این معنی است که دوج‌کوین اکنون هشتمین رمزارز ارزشمند جهان است، و در روزهای اخیر از کاردانو (ADA) و اولانش (AVAX) پیشی گرفته است.

به‌رغم این سودهای هنگفت، دوج‌کوین کمتر از ۰.۱ درصد مجموع بازار رمزارز را تشکیل می‌دهد، که آخر هفته (شنبه و یکشنبه) در پی افزایش قیمت متوسط بیت‌کوین (BTC) و اتریوم (ETH) به بیش از ۲.۵ تریلیون دلار رسید.

افزایش قیمت دوج‌کوین در پی شایعه‌هایی بوده است مبنی بر اینکه ایلان ماسک قصد دارد این رمزارز را به‌عنوان شیوه پرداخت در ایکس، توییتر سابق، بگنجاند.

نوشتهٔ پیشین
نرخ برابری ین ژاپن در برابر دلار به پایین‌ترین میزان در ۳۴ سال اخیر رسید
نوشتهٔ بعدی
جهش سهام شرکت رسانه‌ای ترامپ بعد از ورود رسمی به بازار بورس

مطالب مرتبط