قیمت بیت‌کوین در ساعت سه و ۵۵ دقیقه بعدازظهر به بالاترین حد خود رسید و در ساعت چهار و ۱۶ دقیقه بعدازظهر تقریبا با قیمت ۶۹هزار و ۸۰۰ دلار معامله شد.

بیت‌کوین ، برای اولین بار طی بیش از پنج هفته از ۷۰ هزار دلار عبور کرد.

بیت‌کوین برای اولین بار در بیش از پنج هفته به بالای سطح ۷۰ هزار دلار صعود کرد و آخرین باری که بزرگترین ارز دیجیتال جهان بالاتر از این سطح قرار گرفت در ۱۲ آوریل بود.

قیمت بیت‌کوین در ساعت سه و ۵۵ دقیقه بعدازظهر به بالاترین حد خود رسید و در ساعت چهار و ۱۶ دقیقه بعدازظهر تقریبا با قیمت ۶۹هزار و ۸۰۰ دلار معامله شد.

اتریوم، بزرگ‌ترین آلت‌کوین جهان از نظر ارزش بازار، ۱۱.۷ درصد افزایش یافت و در همان زمان به ۳۴۴۰ دلار رسید. سایر آلت‌کوین‌ها شاهد افزایش قیمت روزانه خود تا ۲۰ درصد بودند.

ارزش بازار کریپتوکارنسی با افزایش روزانه ۶.۲۳ درصدی به ۲.۵۴ تریلیون دلار رسید، در حالی که سهم بیت‌کوین از بازار کریپتو که به‌عنوان تسلط شناخته می‌شود، ۵۴.۱ درصد و اتریوم ۱۶.۲ درصد بود.

بیت‌کوین در اول ماه مه برای اولین بار در بیش از ۲ ماه گذشته به زیر سطح ۵۷هزار دلار سقوط کرد و پایین‌ترین سطح خود از ۲۷ فوریه را ثبت کرد.

جدیدترین جهش ارزهای دیجیتال پس از آن اتفاق افتاد که تورم مصرف‌کننده ایالات‌متحده نسبت به ماه قبل کاهش نشان داد و امیدواری سرمایه‌گذاران را تقویت کرد که فدرال رزرو بتواند در سپتامبر سال میلادی کنونی، کاهش نرخ بهره را آغاز کند.

بیزنس نوشت، علاوه بر این، بر اساس گزارش شرکت بازار سرمایه کوین شیرز، صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت‌کوین، در هفته گذشته شاهد بیش از ۹۴۰ میلیون دلار ورودی بودند که اکنون از ابتدای سال جاری به بیش از ۱۳ میلیارد دلار رسیده است.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال در حال حاضر ۲.۶۱ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۸.۴۷ درصد بیشتر شده است. در حال حاضر ۵۳.۷۴ درصد کل بازار ارزهای دیجیتال در اختیار بیت‌کوین است که ۰.۷۷ درصد کاهش روزانه را ثبت کرده است.

حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۱۳۰.۳۲ میلیارد دلار است که ۱۴۱.۵۳ درصد افزایش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۹.۹۳ میلیارد دلار است که ۷.۶۲ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال بوده و حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۱۱۹.۶ میلیارد دلار است که ۹۱.۷۸ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال را تشکیل می‌دهد. منبع

نوشتهٔ پیشین
بیت‌کوین بعد از ۳ هفته رکوردی دیگر ثبت کرد | آخرین وضعیت بازار رمزارزها در جهان
نوشتهٔ بعدی
آیا ارز تک نرخی خواهد شد؟

مطالب مرتبط